: Profesionální tvorba www stránek, e-shopů a webových aplikací. Poskytujeme služby internetového marketingu s důrazem na SEO optimalizaci a PPC a bannerové kampaně.


Život je změna. Platí to i pro weby


Všechno se mění a i na internetu častokrát platí: Kdo chvíli stál, už stojí opodál. Otázka tedy zní: Jak s webem neustrnout v minulosti?Kvalitní webové stránky dnes díky novým technologiím a vývoji programovacích jazyků nabízí uživatelům modernější vzhled, různorodé formy obsahu a hlavně velkou míru interaktivity. 

Určitě neplatí, že musíte být trendy ve všech oblastech online komunikace. Vaše kanály se vždy odvíjí od charakteristiky vaší cílové skupiny. Určité posuny ve webdesignu však není radno ignorovat.

Jen s funkčním a esteticky kvalitním webem budete působit jako moderní, aktivní a prosperující firma.

Šaty, které padnou a sluší

Je to tak. Vizuální stránka webu je základ a první, co návštěvník vnímá. Tato oblast podléhá módě, a co bylo in před pěti lety, dnes je nutný standard anebo je to již out. Na druhou stranu pokud váš design respektuje obecně platné zákonitosti a je stejně jako třeba džíny nadčasový, určitě tak rychle nezestárne. Stále platí, že střídmost a elegance budou mít vždy zelenou.

Některé prvky, které byly dříve zajímavé či užitečné, působí dnes neprofesionálně a doslova zkazí chuť návštěvníka být déle na webu. Co je tedy out?

  • Animované, flashové stránky sice můžou působit originálně, ale zpravidla jsou nepřehledné a návštěvník musí pracně hledat požadované informace.
  • „Přeplácané“ weby s množstvím navigací, boxů a lišt. I weby tradičně prezentují velké množství obsahu lze navrhnout tak, aby působili přehledně. Hranice mezi "akorát" a "příliš" je opravdu tenká.
  • Pohybující se a blikající text, který ruší při čtení. Efekty u kurzoru už také nejsou v módě. I kvůli hojnému rozšíření bannerové slepoty by text nikdy neměl vypadat jak laciná inzerce.
  • Barvičky, mnoho různých velikostí písma a fontu. Forma je důležitá, ale se zvýrazněním textu se to nikdy nesmí přehánět. Web ztrácí přehlednost a původní pěkný design webu jde „pod kytky“. Nepleťte si webové stránky s matějskou poutí.
  • Weby pro jeden přístroj a prohlížeč. Sami jste to určitě zažili, používáte velký monitor, ale vlastní stránka webu se krčí někde uprostřed, protože její design nepracuje s různou šířkou monitorů. O použitelnosti takového webu v mobilech a tabletech nemluvě.

A takto bychom mohli pokračovat. Obraz je mocnější slova, a proto jsme raději vybrali několik ukázek. Ale pozor, nejsou to jen layouty webů z minulosti.


Historie, učitelka života. Důležité je, aby se v ní už dnes neocitl i váš aktuální web :-).

 


Potřebuje váš web nakopnout? Můžeme to nezávazně probrat.