: Profesionální tvorba www stránek, e-shopů a webových aplikací. Poskytujeme služby internetového marketingu s důrazem na SEO optimalizaci a PPC a bannerové kampaně.


Kvalitní webhosting je základ


Můžete mít třeba super stránky, jsou vám ale k ničemu, pokud je web co chvíli „mimo provoz“. Webová prezentace musí běžet, jak když bičem mrská.Abyste vůbec mohli umístit své webové stránky na internet, musíte disponovat vlastním serverem nebo mít zřízený webhosting. Vlastní server je nákladnější záležitost a může s ním být víc starostí než radostí. Pro většinu společností i soukromých osob je mnohem lepší variantou webhosting.

Co je webhosting?

Jde o pronájem prostoru na serveru, kde můžete mít umístěny své webové stránky. Ceny za tuto službu jsou různé a pohybují se v rozmezí od několika stovek po dva tři tisíce korun. Samozřejmě existuje i webhosting zdarma, ale ten má víc nevýhod než předností. Zpravidla má jen částečnou technickou podporu a není zde záruka, že stránky budou fungovat neustále a bez problémů. Podmínkou může být umístění cizí reklamy na web nebo doména třetího řádu.

Profesionální webhosting

Kvalitní webhostingové společnosti by měly splňovat následující body.

  • Varianty webhostingu pro různé cílové skupiny – pro někoho je rozhodující cena, pro jiného neomezený počet emailových schránek nebo obrovský prostor na disku. Nemá cenu platit za něco, co vaše malá firma ani nevyužije.
  • Různorodé portfolio hostingové služby – ke kvalitnímu webhostingu by měly být k dispozici i další služby. Ať jsou to emailové schránky, registrace a správa domén či služby pro hostování pokročilých internetových aplikací a softwarů. Vždy je dobré mít vše pod jednou střechou. Šetří to váš čas i peníze.
  • Možnost řešení na míru – dobrý poskytovatel hostingových a síťových služeb by měl být schopen řešit i nestandardní a nadstandardní požadavky.
  • Moderní a robusní technologie – vývoj jde neustále dopředu, proto jsou pravidelné investice do datových center a technologií nutností. Profesionální hostingová firma jde s dobou.

O profesionalitě leccos napoví i zákaznický servis

Hostingové službyKvalitní technická podpora by měla být samozřejmostí. V případě technických problémů či dotazů musí být možné téměř kdykoliv kontaktovat poskytovatele, ať již telefonem, mailem nebo třeba přes web.

Vstřícnost, ochota a rychlost podpory s níž reaguje na různé situace jsou neklamnou známkou toho, že hostujete u firmy, která si svých klientů váží.

Ne každý hned kontaktuje zákaznický servis, a tak není na škodu sekce s nejčastěji řešenými dotazy či online uživatelské fórum. Přehledný a srozumitelný obsah webové prezentace poskytovatele, kontaktní informace, které jsou ihned k dispozici, a spoustu dalších maličkostí vám také hodně napoví.

Jak webhosting vybrat?

Na míru datovým požadavkům webu. Internetovému portálu, který publikuje desítky článků, fotek, videí a navštíví ho tisíce lidí za den, zcela určitě nebude stačit nejlevnější varianta webhostingu. Pro menšího živnostníka je naopak zbytečné volit drahou variantu s neomezeným počtem databází.

V žádném případě by však nemělo docházet k pomalému načítání webových stránek kvůli zatíženému serveru. Uživatelé jsou netrpěliví a po určité době opouští web. Výpadky webu také nejsou žádoucí. Jak pro lidi, tak pro roboty vyhledávačů. Pokud je váš web mimo provoz v době, kdy se jej chystá procházet robot vyhledávače, máte zaděláno na problém.

Pokud si webové stránky netvoříte přímo sami, nechte si webhosting doporučit od svého tvůrce webu. Měl by mít bohaté zkušenosti a určitě vám rád pomůže. Koneckonců sám ví, jaké technické parametry jsou pro vaši prezentaci potřeba.


Pokud už se rozhodnete mít dobré webové stránky s vlastní doménou, dobrý webhosting je tak další krok, který Vás posune dopředu a ušetří Vám spoustu času.


Tip od Inexes

V Inexes jsme za deset let vývoje a provozování webových a jiných aplikací vyzkoušeli řadu webhostingových firem, až jsme v posledních letech zakotvili u společnosti ASPone. Na jejích serverech nám bez problémů běží jak klasické weby, tak robustní internetové aplikace s obrovskými datovými poždavky. Pokud se tedy poohlížíte po kvalitním poskytovateli hostingu, s klidným srdcem můžeme webhosting i další služby ASPone doporučit.